Reiki, wspomaganie energią

Tarot karty do wróżenia

Czym jest Reiki?

Reiki to terapia działająca na poziomie fizycznym i sferze ciał subtelnych organizmów żywych.

Kieruje ona energię uniwersalną do pól energetycznych i czakr przywracając wewnętrzną harmonię. Likwiduje blokady energetyczne, zapewniając swobodny przepływ energetyczny w ciele fizycznym i na poziomie ciał subtelnych.

Czy można zdefiniować energię uniwersalną?

Starożytne cywilizacje określały tę energię w różnorodny sposób. W Chinach nadano jej nazwę chi, Kahuni nazywają ją mana, w Japonii natomiast ki. Paracelsus mówił o niej numia, Pitagoras pneuma. Sięgając jeszcze dalej do literatury wedyjskiej, odnajdziemy ja pod nazwą jiva, czyli siła witalna, siła życia. Współcześnie Ks. prof. Kazimierz Sedlak w swoich książkach mianował ją mianem bioplazma.

Energia uniwersalna jest czystą, nieograniczoną, otaczająca nas i podtrzymującą przy życiu funkcje każdego organizmu praenergią. Bezustannie przepływa przez każdy żywy organizm, jest wchłaniana z każdym oddechem.

W czym pomoże Reiki?

Wspomaganie poprzez tę formę terapii daje bardzo dobre efekty zdrowotne. Zalecana jest zarówno dla chorych, jak i zdrowych pragnących poprawić swoją energetykę. Do przekazu energii dochodzi poprzez dotyk, nakładania rąk lub w sposób mentalny, na odległość. Warto wiedzieć, że terapeuta udzielający Reiki jest przekaźnikiem, kanałem, przez który ta energia zostaje ukierunkowana. Przekazujący energię nie jest ani jej twórcą, ani źródłem.

Reiki działa na poziomie fizycznym, energetycznym i duchowym. Oddziałuje na przyczyny chorób w sposób całościowy. Wspiera naturalny proces samoleczenia, uwalnia od blokad emocjonalnych, zasila energetycznie, usuwa stres, wycisza, wyrównuje energetyczną gospodarkę organizmu. Z tej formy wspomagania mogą korzystać nie tylko ludzie, jest to także doskonała terapia dla zwierząt i roślin.

Reiki dla zwierząt.

Ponieważ wszystkie żywe istoty mają rozbudowany układ energetyczny składający się z ciał subtelnych oraz czakr, u zwierząt tak jak i u ludzi można poprzez terapie Reiki wpływać pozytywnie na ich zdrowie i witalność. Zwierzęta mają 8 czakr głównych oraz 21 mniejszych, które związane są z ośrodkami zmysłów, umieszczone między innymi na nosie, uszach, ogonie co daje doskonałe zestrojenie i wrażliwość na wszystkie odbierane z zewnątrz bodźce. Posługiwanie się energią uniwersalną umożliwia ich zharmonizowanie, a w rezultacie prawidłowe ich działanie ma ogromny wpływ na zdrowie fizyczne.

Autor: Solen

Prognozowanie przyszłości