Tarot przydatne narzędzie

Zanim zamówisz koniecznie przeczytaj.

 

TarotWielokrotnie spotkałam się z opinią, iż odpowiedź na zadane pytanie, udzielona przez karty Tarot stanowi wyrocznię i odczytana prognoza ma moc wypełnić się w całości. Czy wróżby z kart można zatem traktować jak wyrocznię?

Jak najbardziej jest to błędne założenie. Przede wszystkim prognoza nie powinna wyznaczać sposobu postępowania tylko służyć radą i pomóc w analizie procesu wychodzenia z sytuacji, o którą pyta osoba zwracająca się do tarocisty. Prognozowanie z kart może potwierdzić zamiary, dokonany wybór odpowiedniej drogi, może także zaprzeczyć wyobrażeniom i snutym planom czy ostrzec przed pójściem już w obranym kierunku. Może także wskazać trzecią drogę, która będzie najlepszym wyborem w danej sytuacji. Nie traktujmy więc wróżby jako wyrocznię, gdyż nasz los nie jest całkowicie z góry określony, tylko posłuchajmy rady, jakiej karty chcą udzielić. Pamiętajmy także, że każdy dysponuje wolną wolą i tylko od nas zależy, którą drogą pójdziemy.

A co z pytaniami o szczęśliwe liczby? Czy z kart Tarota można odczytać szczęśliwe numery gier liczbowych?

Na pewno nie taka jest ich rola, z pewnością nie zostały stworzone do przewidywania wyników gier liczbowych. Karty w układach tworzą symboliczne obrazy, a do odczytania tej symboliki potrzebna jest tarociście intuicja. Karty zatem nie są narzędziem, które wskaże konkretne szczęśliwe liczby niosące wygraną.

Do czego służą karty Tarota?

Najbardziej praktycznym zastosowaniem kart jest prognozowanie przyszłości. Tarot doradza, zwraca uwagę na sprawy ukryte gdzieś w naszej podświadomości, sugeruje rozwiązania, podpowiadając co zmienić. Karty te nie powinien wzbudzać lęku, ponieważ są narzędziem służącym do głębszego poznaniu samego siebie oraz mechanizmów, które kierują człowiekiem. Ukazują nieodkryte możliwości, szanse i motywy naszego działania. Tarot może również stać się pomocny w pracy nad rozwojem osobistym. Wgłębiając się w symbolikę i wpisane w te karty archetypy zauważymy, że ukazują one drogę opowiadającą o człowieku i jego życiu, przedstawiając ważne życiowe lekcje i doświadczenia.

 

 

 

 

.