Znaki runiczne – znaczenie i symbolika

Znaki runiczne, symbolika i ich znaczenie:

 

runa fehu FEHU

 

Oznacza urodzaj, obfitość, dobrobyt materialny i duchowy. Symbolizuje bogactwo, pieniądze, proces wzbogacenia się. Stoi na straży posiadanych dóbr, przybliża sukces, sprzyja pomnażaniu stanu posiadania.

runy  URUZ

 

Oznacza siłę i energię potrzebną do działania. Nieograniczony potencjał i możliwości. Nieoczekiwane zmiany. Powrót do zdrowia, uzupełnienie energii życiowej. Pomaga odciąć się od wpływów przeszłości, wpłynąć na sytuację tak, aby stała się jak najbardziej korzystna.

runy  DURISAZ

 

Pomaga w przezwyciężeniu negatywnych, wrogich wpływów. Pomaga pokonać trudności, otacza opieką sił wyższych. Niesie inspirację dla artystów. Usuwa przeszkody, chroni przed atakami wrogów.

runa teiwaz  TEIWAZ

 

Pokazuje drogę rozwoju osobistego, ku sprawom duchowym. Oznacza odwagę, upór, pomysłowość. Dodaje odwagi w sytuacjach stresowych, usuwa strach. Wzmacnia zdecydowanie i odpowiedzialność za własne czyny.

runa  SOWELO

 

Pomaga widzieć sprawy takimi, jakimi są. Wskazuje wyjście z sytuacji, Daje nadzieję i zasila energetycznie. Dodaje pewności siebie.

runy  RAIDO

 

Jest symbolem ruchu i drogi. Zapewnia bezpieczeństwo podczas podróży. Sprawia, że podróże będą satysfakcjonujące. Chroni środki transportu.

runy  PERDO

 

Symbolizuje siłę życiową, stałość, pomaga w realizacji planów i marzeń. Jest to runa wzmacniająca zdolności parapsychiczne. Umożliwia odcięcie od przeszłych negatywnych wpływów.

runy  ODALA

 

Pomaga w utrzymaniu porządku, stoi na straży majątku i dóbr materialnych, daje poczucie bezpieczeństwa. Pozwala na znalezienie dobrego wyjścia w trudnej sytuacji. Pomaga w odnalezieniu i rozwijaniu ukrytych talentów.

runy  NAUDIZ

 

Jej kluczowa właściwość to ochrona. Wzmacnia odporność na problemy, dodaje sił w trudnych sytuacjach. Sprowadza cierpliwość, wytrzymałość oraz wytrwałość w dążeniu do celu. Runa stosowana do ochrony pomieszczeń.

runy  MANNAZ

 

Sprzyja poznaniu siebie, uzyskaniu wysokiej samoświadomości. Ukazuje ukryte zdolności, pozwala na ich pełne wykorzystanie. Ułatwia komunikację z ludźmi, tworzy porozumienie na bazie wspólnego działania i celu. Symbolizuje działania społeczne, na rzecz innych.

runy  LAUKAZ

 

Wzmacnia głos wewnętrzny, rozwija zdolności paranormalne. Pomaga wsłuchać się w swoje uczucia, podnosi poziom wrażliwości. Dzięki temu poznaniu umożliwia przystosowanie się do danej okoliczności.

runy  KAUNAN

 

Symbolizuje entuzjazm, jasność myśli i sukces. Pomaga w jasnym i zrozumiałym wyrażaniu myśli. Przyspiesza realizację celu. Pomaga odnaleźć to, czego się szuka.

runy  JERAN

 

Symbolizuje dobry, sprzyjający czas. Wyraża zbiór plonów, obfitość i urodzaj. Ułatwia współdziałanie z siłami natury, symbolizuje życie zgodne z cyklami przyrody. Reguluje nasz zegar biologiczny.

runy  IWAZ

 

Chroni przed negatywnymi wpływami, ułatwia podjęcie decyzji. Zapewnia zwycięstwo, dodaje energii w działaniu. Wzmacnia wytrwałość.

runa  INGWAZ

 

Sprzyja relaksowi, regeneracji, pokonuje stres. Poprawia pamięć, pomaga skoncentrować się na ważnym zadaniu. Pomaga w odzyskaniu nadziei na lepszą przyszłość, w odnalezieniu nowego kierunku, dziedziny samorealizacji.

runy  HAGAL

 

Runa niosąca spokój w trudnych sytuacjach, uwalnia od niechcianych wpływów. Symbolizuje wiedzę mistyczną, intuicję. Pomaga w korzystaniu z własnej intuicji.

runy  GEBO

 

Właściwości tej runy to branie i dawane. Pomaga wzmocnić relacje osobiste. Przywołuje miłość i odpowiedniego partnera. Symbolizuje dobry związek, partnerstwo, zaręczyny i ślub.

runy  EISAZ

 

Pomaga w skipieniu uwagi, w medytacji. Wzmacnia siłę woli, realizację marzeń. Sprzyja osiągnięciu stabilizacji oraz spowalnia bieg wydarzeń.

runy  EHWAZ

 

To równowaga i harmonia, sprzyja dobrym kontaktom z ludźmi. Pozwala na wykazanie się inicjatywą w grupie. Runa współpracy, wpływa na uzyskanie harmonijnych relacji partnerskich.

runa wunjo  WUNJO

 

Oznacza tryumf, sławę, osiągnięcie celu. Pomaga w osiągnięciu pomyślności. Pomaga w znalezieniu prawdziwej przyjaźni. Zapewnia wsparcie grupy.

runy  DAGAZ

 

Sprzyja dobrym zakończeniom, przywraca zdrowie, łagodzi konflikty, zakańcza czas niepowodzeń. Sprzyja pozytywnej transformacji, rozwojowi duchowemu, sprzyja nawiązaniu kontaktu ze swoją duchową istotą.

runy  BERKANAN

 

Symbolizuje macierzyństwo, kobiecość i rodzinny dom. Przynosi spokój wewnętrzny, ułatwia kontakty z dziećmi, sprzyja koncentracji uwag na życiu rodzinnym. Sprzyja nawiązywaniu kontaktów osobistych. Chroni kobiety, daje duchowe wsparcie.

runy ANSUZ

 

Ułatwia zdanie egzaminów, zawarcie umów, sprzyja twórczemu myśleniu. Ułatwia znalezienie nowych pomysłów i idei. Wzmacnia potencjał umysłowy, jest pomocna przy rozmowach i publicznych wystąpieniach.

runy  ALGIZ

 

Sprzyja pomyślnej realizacji planów. Poprawia nastrój i dodaje równowagi wewnętrznej. Rozwija kreatywność. Pomaga „zakotwiczyć” marzenia w realnym życiu. Sprzyja ich realizacji, broni przed wrogimi siłami.